Rafting Köprüçay
Neredeyse tüm akarsu heyecan verici bir Romalı köprüsünün altından iki devasa kaynaklar tarafından oluşmaktadır. Dikey bir kaya ve masif dağ parçası arasından saniyede bir on binlerce berrak, içilebilir litre serinleten su çıkmaktadır. Bu tabiat harikanın hemen yakınından botlar sulara bırakılır ve olağanüstü seyahat başlaya bilir. Buradan enfes akarsu çok veya daha az şiddetle Köprülü Milli Parkın ta kalbinden akmaktadır. Ilımlı dalgalar, basit ve peş peşe büyük dalgalar ve çok fazla vahşi olmayan akıntı bu turu herkes için olağanüstü bir maceraya dönüştürmektedir: bütün kadınlar ve erkekler ve 5 yaşındaki çocuklar için uygundur. Şırıldayan akarsu 14 kilometre boyunca virajlı berrak sudan ve masmavi gökyüzü ve olağanüstü dağlarla çevrili yol üzerindedir.

CE denetimli rafting botlarda ayaklar için halkalar ve emniyet halatlarla donatılmıştır. Bunlar botta emniyetli bir şekilde kalmayı sağlamaktadırlar. Yine de buna rağmen düşülürse, yine bota binmek için iyi birer yardım olmaktadırlar. Sportif insanların ikili kayık turuna katılma imkanları vardır ve aksiyonun macera karakterini desteklemektedir. Bu eşsiz macera takriben 3 saat sürmektedir ve arada ufak atıştırmalar ve soğuk içecekler için mola zamanı içermektedir. Daha sonraki varışta zaten leziz yemekler raftingcileri beklemektedir.

Sunduklarımız: Otel-istasyon-otel transferi, ekipman, rehber, balık, tavuk, salata, spagetti ve taze ekmek içeren ulusal yemekler

Fiyat: Yetişkin, € 50.-  Çocuk € 25.-

Her bir misafirimize hazırladıklarımız: longjohn, neopren ceket, ayakkabı ve CE denetimli yüzme yeleği. Ayrıca UIAGM denetimli kask sunmaktayız. Tüm rehberlerimiz IAGA (International Adventure Guide Association) sertifikalıdır.

Getirmenizi istediklerimiz: yüzme kıyafeti, havlu ve güneş kremi. Ayrıca profesyonel video ve resim sunmaktayız.

Saf tur süresi: 6 saat.

Sezon: Tüm Sezon Yapılabilir.